Keenetic Giga (KN-1010) ve Ultra (KN-1810) ile uyumlu SFP modüllerinin listesi

Keenetic Giga İnternet merkezleri (KN-1010) ve Keenetic Ultra (KN-1810), fiber optik kablo aracılığıyla Gigabit Ethernet ağlarına bağlanmak için bir SFP bağlantı noktası ile donatılmıştır.


NOTE: NOT Bir SFP modülü (alıcı-verici) ayrıca satın alınır.

 

sfp.jpeg

Aşağıdaki tabloda laboratuvarımızda performansı test edilen veya kullanıcılardan bilgi alınan modüllerin bir listesi bulunmaktadır.

Üretici

SFP Model

Hız

Teknoloji

Newnets NS-SFP100-W35S20 100 Mbit/s
Ethernet
Nova NV-PB-3503S-L2C 100 Mbit/s
Ethernet
Upnet WDM SFP-1M-20SCDP-A 100 Mbit/s
Ethernet
Gateray GR-S01-W5520S 100 Mbit/s
Ethernet
MlaxLink ML-09T 100 Mbit/s
Ethernet
Fibo FIBO-FT-S01-W3120SD 100 Mbit/s
Ethernet
Kiwi KIWI-S01-W3120S-D 100 Mbit/s
Ethernet
Osnovo* SFP-S1SC18-F-1310-1550-I 100 Mbit/s
Ethernet
Osnovo* SFP-S1SC13-G-1310-1550-I 1 Gbit/s
Ethernet
Osnovo* SFP-S5b/F 100 Mbit/s
Ethernet
Eltex NTU-SFP-100 970 Mbit/s
GPON
Atop APSB35123CDS20 1 Gbit/s
Ethernet
Atop AP-B35121-3CS3 1 Gbit/s
Ethernet
MlaxLink* ML-10T 1 Gbit/s
Ethernet
MlaxLink* ML-SG-3WDS-31SD 1 Gbit/s
Ethernet
MlaxLink ML-SG-3WDS-LB31S 1 Gbit/s
Ethernet
SNR SNR-SFP-W35-20 1 Gbit/s
Ethernet
Gigalink* GL-OT-SG14SC1 1 Gbit/s
Ethernet
Upnet* SFP-G-03SC 1 Gbit/s
Ethernet
D-Link* DEM-310GT 1 Gbit/s
Ethernet
D-Link* DEM-330T 1 Gbit/s
Ethernet
NetLink* SFP-OT-SC01 100 Mbit/s
Ethernet
NetLink* SFP-OT-SC01-1550-F20 100 Mbit/s
Ethernet
FoxGate* SFP-1SM-1310nm-3SC 1 Gbit/s
Ethernet
QTECH* QSC-SFP20GEW-5531-DDM 1 Gbit/s
Ethernet
QTECH* QSC-SFP10GEW-1-L 1 Gbit/s
Ethernet
MultiCo* SFP-1000B 3KM SC WDM Tx1550 1 Gbit/s
Ethernet
MikroTik* S-85DLC05D 1 Gbit/s
Ethernet
MikroTik*
S-53LC20D 1 Gbit/s
Ethernet
Cisco* GLC-LH-SM 1 Gbit/s
Ethernet
Cisco* SFP-GE-T EXT 30-1421-01 1 Gbit/s
Ethernet
OptTech* OTSFP-LX-D 1 Gbit/s
Ethernet
Gateray*
GR-S1-W553S-D 1 Gbit/s
Ethernet
Huawei*
MA5671A 1 Gbit/s
GPON
MlaxLink* ML-09R 100 Mbit/s
Ethernet
HS Fiber Communication (HSGQ)*
SFP ONU EPON STICK DFP-34E-2C2 1 Gbit/s
GEPON
Alphabox* SFP T1310/R1550nm 3 KM SC 1 Gbit/s
Ethernet
SNR* SNR-SFP-ONU-XPON 1 Gbit/s
GEPON/GPON
ComOnyx*
CO-SFP-SCG20-1513 1 Gbit/s
Ethernet
ComOnyx* CO-SFP-SCG20-1315 1 Gbit/s
Ethernet
ComOnyx* CO-SFP-LCG20-1513 1 Gbit/s
Ethernet
ComOnyx* CO-SFP-LCG20-1315
1 Gbit/s
Ethernet
ComOnyx* CO-PSFP-LC1G/20-P506 1 Gbit/s
Ethernet
ComOnyx* CO-PSFP-LC1G/20-P507 1 Gbit/s
Ethernet

TIP: * - kullanıcılar tarafından sağlanan bilgiler.

NOTE: Önemli! Keenetic yönlendiricilerde, yalnızca belirli SFP modül modellerinin kullanılmasına izin veren herhangi bir kısıtlama yoktur. SFP endüstri standardını karşılayan ve 100 Mbit/sn veya 1 Gbit/sn aktarım hızlarını destekleyen herhangi bir üreticinin SFP modüllerini kurabilirsiniz.

Belirli bir SFP modülü aracılığıyla bağlantı olasılığı hakkında bilgi için ISS'nizden bilgi alarak emin olun!

SFP modülünde kullanılan verici ve alıcı dalga boyu karakteristiği de önemlidir. Örneğin, ISP'niz tek modlu bir optik kablo ve 1310nm/1550nm dalga boyuna sahip bir modül kullanıyorsa, diğer modül 1550nm/1310nm olmalıdır. Bu bilgiler YALNIZCA ISS'nizden öğrenebilirsiniz.

GPON/GEPON modüllerini satın almadan ve kullanmadan önce, SADECE ISP'nin kendisinden öğrenebileceğiniz ISP'nin ekipmanıyla uyumlu olduklarından emin olmalısınız.
PON ve Ethernet teknolojileri farklı medya erişim ilkelerini kullanır. İletim ortamının kendisi aynıdır - fiber optik.
PON, bir TDM (Zaman Bölmeli Çoğullama) teknolojisidir; cihazlar, TDMA'ya (Zaman Bölmeli Çoklu Erişim) dayalı bir iletim ortamı bant genişliği kullanır.
Ethernet, CDMA/CD (Çarpışma Algılamalı Taşıyıcı Algısı Çoklu Erişim) kullanır, yani her cihazın iletim ortamına erişim, zaman içinde geleneksel olarak rastgele bir noktadayken, PON'da ise kesin olarak tanımlanmış zaman dilimlerindedir.
PON cihazlarını Ethernet ağına bağlamak için özel PON sonlandırma ekipmanı (ONT/ONU) gereklidir. Keenetic'in bir SFP GigabitEthernet bağlantı noktası. Ancak SFP modülü form faktöründe bir G(E)PON ONT/ONU var. Dışarıdan, basit bir SFP GigabitEthernet modülünden çok farklı değildir, ancak modülün kendisi gözle görülür şekilde daha büyüktür.

Bu makale yardımcı oldu mu?

60 kişi içerisinden 58 kişi bunun yardımcı olduğunu düşündü

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder

Yorumlar

0 yorum

Yorum yazmak için lütfen oturum açın: oturum aç.